Напредъкът на Доувър в 11-годишния държавен турнир на Кал Рипкен ще играе срещу Куинтаун

11-годишният звезден отбор Dover Cal Ripken не е непознат за успешните лета.

Доувър, който напредна към миналогодишните 10-годишни Световни серии на Кал Рипкен във Флорида, спечели две огромни победи през уикенда и напредна в турнира за държавно първенство, който се подновява в четвъртък със сблъсък срещу познат съперник – Куинтаун.

В събота Dover победи Swanzey, отбора домакин, с 22-0, а след това последва същата неделя с победа с 12-2 срещу Hudson.

Море:„Беше невероятно“: 10-годишните от Дувър напредват в Световните серии с драматична победа

„Наближаваме финала на групата победители“, каза главният треньор на Довър Майк Линч.

Първоначално планиран за сряда вечерта, мачът беше преместен за четвъртък от 17:30 ч. в Lane Field Complex в Swanzey.

Конър Линч от Доувър прави мач, докато треньорите го гледат по време на 11-годишния щатски турнир Кал Рипкен миналия уикенд в Суонзи.

Победителят от четвъртък ще играе в държавното първенство в събота, докато загубилият ще се изправи срещу Нашуа, Роджър Алън, Хъдсън или Уиндъм в петък.

Уиндъм и Хъдсън играят в сряда, както и Роджър Алън и Нашуа. Двамата победители ще играят в четвъртък. Като победителят от мача в четвъртък играе срещу загубилия между Довър и Куинтаун.

Щатският победител напредва към регионалното състезание в Нова Англия, което е планирано да започне на 15 юли в Ню Канаан, Кънектикът.