Verlander печели водеща в MLB 11-та победа, докато Astros губи KC с 5-2

ХЮСТЪН (АП) — Джъстин Верландър постигна своята водеща 11-та победа в MLB, Йордан Алварес отбеляза 26-ия си домакин, а Хюстън Астрос победи Канзас Сити Роялс с 5-2 в четвъртък, за да спечели серията с 3-1.

Хосе Алтуве добави хоумър и три RBI за Астрос, които се върнаха след загуба със 7-4 в сряда вечерта, която прекъсна серия от осем победи.

Verlander (11-3) се справи с шест ининга, позволявайки седем попадения и два ръна – един спечелен – с осем удара, за да понижи ERA до 2.00 при забележителното си завръщане от операция на Tommy John. Неговият ERA, среден противник (1.90) и WHIP (0.97) се нареждат на второ място в Американската лига.

Кралските клубове водеха с 2-0 и Крис Бубич (1-6) беше извървял пет удара, но допусна само едно попадение на Джейк Майерс във втория, когато Мартин Малдонадо удвои с един аут в петия.

Altuve скочи на първото хвърляне на прилепа, изпращайки го на местата в лявото поле, за да изравни при 2-2.

Имаше два аута в ининга, когато Алварес се свърза с удара си от противоположното поле към първия ред в лявото поле, за да постави Астрос на върха с 3-2. Неговите 26 хоумръна се класират на второ място в AL след звездата на Yankees Арън Джъдж, който има 30.

Хюстън добави два застрахователни пробега в осмия при жертвен флай от Алтуве и дубъл на RBI от Аледмис Диас.

Райън Пресли записа нулев девети, за да направи 18-ото си спасяване.

Победата дава на Verlander 24 победи за всички времена срещу Royals, което е неговият най-голям брой срещу всеки отбор и го изравнява с Nolan Ryan за четвъртото място в историята на лигата срещу Kansas City.

Роялс поведоха в началото на този, точно както в първите три мача от серията.

Емануел Ривера и Едуард Оливарес постигнаха последователни единични удара, за да започнат втория. Ривера беше отстранен, опитвайки се да открадне трети за втория аут от ининга, преди един гол на Ники Лопес да вкара Оливарес, за да поведе Канзас Сити с 1-0.

Оливарес потръгна нещата в четвъртия, когато се отдели без аут и стигна чак до третия в играта след грешка на централния играч Джейк Майерс. Кралските клубове направиха 2-0, когато Оливарес отбеляза при жертвен удар на Кайл Исбел.

Verlander взе удар с един хопър от MJ Melendez от крака с един аут в петия. Това не го забави, тъй като той гони топката, след като тя се отклони от крака му и направи хвърляне навреме, за да победи Мелендес първи.

Ривера се отдели да започне шестия, преди Верландер да изпревари Исбел с един аут. След кратко посещение на могилата, Verlander оттегли Lopez и Cam Gallagher, за да запази преднината и да завърши деня си.

Бубич донесе четири попадения и три ръна, като същевременно изравни рекорд в кариерата си с шест ходения в 5 1/3 ининга за втората си поредна загуба.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Royals: INF Bobby Witt Jr. беше извън състава за втори пореден мач, след като фаулира топка от ръката си във вторник вечерта. Той все още имаше известно подуване в четвъртък, но мениджърът Майк Матени каза, че очаква Уит да удари в клетката и че той все още е в списъка като ден за ден.

Астрос: SS Jeremy Peña беше изваден от състава около час преди мача поради протоколи за здраве и безопасност.

КРАЮЛЪТЪТ НА ДЪСТИ

Победата в четвъртък беше крайъгълен камък за мениджъра Дъсти Бейкър, измествайки го от равенството с Уолтър Алстън (2040) до еднолично притежание на девето място в списъка с победи за всички времена с 2041.

СЛЕДВА

Royals: Брейди Сингър (3-3, 4.30 ERA) ще се изправи срещу Арън Сивале от Кливланд (2-5, 7.05) в петък вечер в началото на серия от три мача срещу Пазителите.

Астрос: Хосе Уркуиди (7-3, 4.15) ще се изправи срещу Пол Блекбърн от Оукланд (6-3, 2.90), когато Астрос открият серия от три мача срещу Атлетикс в петък вечер.